Почетна Тагови пречистување на воздухот

Таг: пречистување на воздухот

Лондон доби еколошки билборд кој заменува 275 дрва и го чисти...

0
Во близина на плоштадот Пикадили во Лондон е поставен еколошки билборд што го пречистува воздухот со ефикасност на 275 дрвја, јави порталот Wired. Проектот се...