Почетна Тагови признание

Таг: признание

Осум компании добија признание „Македонски квалитет 2019“

0
Осум компании, културно-уметничко друштво и една образовна установа се годинашните добитници на наградата „Македонски квалитет 2019“. Манифестацијата на доделување на признанијата традиционално ја организираше...

Бимилк денес ја организира манифестацијата „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

0
Во чест на своите фармери-кооперанти, компанијата „Бимилк“ денеска ја организира традициоанлната церемонија „Ден на фармери рекордери на Бимилк“. На манифестацијата во винаријата „Чифлик“ во Битола...

Признание за Витаминка за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

0
Витаминка од Владата на Република Северна Македонија доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за...

Forbes го стави младиот хрватски претприeмач Иван Мрвош на листата „30...

0
Младиот хрватски претприемач Иван Мрвош доби уште едно големо признание за својата работа. Угледниот магазин Forbes го стави Мрвош на својата листа со 30...

ОКТА доби признание за општествена одговорност за еко проект за прочистување...

0
Проектот на ОКТА за фиторемедијација, односно прочистување на нафтен талог со помош на растенија, доби признание за една од најдобрите општествено одговорни практики во...

Кратошија на „Тиквеш“ меѓу ТОП 100 вина на британскиот пазар за...

0
Независните трговци со вино во Велика Британија на својот избор го класифицираа виното „Кратошија“ од бербата 2017 на Винарската визба „Тиквеш“ меѓу ТОП 100...

Млекара Здравје доби признание Superior Taste Award за своите производи на...

0
Голем меѓународен успех на македонската компанија Млекара Здравје со добиено престижно признание Superior Taste Award со вкупно 5 Golden Stars: 1 за мешаното сирење,...

Најреномираниот светски вински магазин со највисоки оценки за три вина на...

0
Три вина на винаријата „Стоби“ добија многу високи оценки од еден од највлијателните вински критичари во светот, Марк Скваерс, во рецензиите кои ги објави...

Комерцијална банка наградена од Commerzbank AG, Frankfurt

0
Комерцијална банка АД Скопје е добитник на наградата Commerzbank’s  STP Excellence Award за 2017 година, како признание за брзината и квалитетот на меѓународните плаќања. Оваа...

ЕБРД ја награди Комерцијална банка АД Скопје со две престижни награди

0
Комерцијална банка АД Скопје е добитник на две награди од ЕБРД за својата работа и достигнувања во 2017 година. Наградата Most Active Issuing Bank in...