Почетна Тагови природен прираст

Таг: природен прираст

Која ќе биде најбројна држава на светот во 2024 година?

0
За пет години отсега Индија ќе бдеи земја со најмногу жители во светот. Се очекува да ја преземе лидерската позиција од Кина во 2024...

Унгарија ги стимулира жените помлади од 40 години да раѓаат деца...

0
Се помалку деца се раѓаат во Европа. Унгарците напорно работеа да го остварат својот неверојатен економски раст, изјави премиерот Виктор Орбан во обраќање до...