Почетна Тагови пркос

Таг: пркос

Децата кои ги кршат правилата заработуваат најмногу кога ќе пораснат

0
Ако мора да предвидите кој тип ученик од шесто одделение најмногу ќе заработува како возрасна личност, кое дете би било тоа?Можеби децата кои сакаат...

Оваа особина кај децата може да предвиди дали ќе станат успешни...

0
Асоцијацијата за психолошки науки во своето најново издание тврди дека има врска меѓу пркосењето и кршењето на правилата во адoлесценцијата и богатството подоцна во...