Почетна Тагови проголтување

Таг: проголтување

Научници прв пат забележаа како црна дупка „проголтува“ ѕвезда

0
Научници по прв пат со помош на телескопот на НАСА за лов на пленти забележаа како огромна црна дупка уништува ѕвезда. Ова е исклучителен...