Почетна Тагови проекција

Таг: проекција

Нова проекција на Светска банка за економскиот раст на Македонија

0
Македонија минатата година забележа економски раст од 2,5 отсто, а во 2019-та ќе достигне 2,9 проценти, објави Светска банка во јануарскиот Глобален економски извештај. За...

Докторите сега ќе можат да „влезат“ во нашето тело и без...

0
Научници од Универзитетот Алберта развија систем за проширена реалност кој на докторите им овозможува да „навлезат“ во телото на пациентите без да посегнат по...

Која е најбрзорастечката економија во светот?

0
Индија проценува дека нејзината економија ќе порасне од 7% до 7,5% во фискалната година која почнува на 1 април, што повторно ќе ја направи...