12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови производна индустрија

Таг: производна индустрија

Роботите ќе заменат 20 милиони работни места до 2030 година

Според најновата анализа на Oxford Economics, околу 20 милиони работни места во индустријата за производство ќе бидат заменети со роботи до 2030 година. Слична...

НАЈПОПУЛАРНИ