Почетна Тагови пропелер

Таг: пропелер

ВИДЕО: Автомобил на ветар е побрз од ветрот

0
https://www.youtube.com/watch?v=jyQwgBAaBag Необично возило кое изгледа како ветерница на тркала ги крши законите на физиката. Кога Рик Каваларо го претстави своето возило на погон на ветар...

ВИДЕО: Хрватската џебна хидроелектрана Estream е во продажба

0
Доколку често одите на излети во природа, на кампување, едрење или на какви бло други патувања на места каде што нема пристап до електрична...