Почетна Тагови профил

Таг: профил

Четири работи кои не треба да ви стојат на профилот на...

0
Се повеќе луѓе првиот впечаток за некого го формираат врз основа на резултатите при пребарување на Интернет. Кога ве проценуваат на професионален план, главно...

Пет нешта кои не треба да ги има на вашиот LinkedIn...

0
Иако LinkedIn е социјална мрежа, значително се разликува од останатите. Сфатете го LinkedIn како лична веб страница за вашата кариера и вие сте личност...

Вработен во Twitter го избриша профилот на Трамп на својот последен...

0
Претседателот на САД, Доналд Трамп, денес остана без својот профил на социјалната мрежа Twitter цели 11 минути, пред неговиот профил да биде активиран повторно....