Почетна Тагови профитабилност

Таг: профитабилност

Дали вашето хоби има потенцијал да се претвори во бизнис? Еве...

0
Ако сте како повеќето луѓе, имате барем едно хоби со кое се занимавате кога не сте на работа. Можеби сакате столарство, сликате апстрактни уметнички...

Sony се повлекува од повеќе пазари за паметни телефони

0
И покрај лошите пазарни резултати и големиот минус кој од година во година го остварува одделот за паметни телефони во Sony, од компанијата немаат...

Tip of the Week – Без наслов

0
„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...