Почетна Тагови работилница

Таг: работилница

Startup Macedonia и Macedonia 2025 организираат интерактивна работилница во Скопје

0
Би сакале да ве информираме дека Startup Macedonia заедно во соработка со Macedonia 2025 и во пратнерство со ЕIT Digital организира интерактивна работилница на EIT Digital Venture Program во Скопје. Ова е...

Јавна Соба организира работилница за дизајн на мобилна градина наменета за...

0
Во рамките на проектот “On the point”, Јавна Соба организира работилница за дизајн на мобилна градина наменета за лица со попреченост во развојот која...

Во недела ќе се одржи еко-натпревар за нула отпад во Градски...

0
Денес е последен ден за пријавување на еко-настанот кој ќе се одржи на 15 јули, во недела, во Градскиот парк кој ќе опфати еко-натпревар,...

Фондот за иновации организира работилница за акцелератори

0
Фонд за иновации и технолошки развој најави работилница за акцелератори насловена како „Основи и практични искуства во формирање и управување со акцелератори“. Работилницата ќе се одржи со...

Фондот за иновации организира работилница „Thinking Big – Како до глобален...

0
Фонд за иновации и технолошки развој најави дека ќе организира работилница на тема „Thinking Big – Како до глобален стартап“ која ќе се одржи следната недела...

Македонија ќе користи јужнокорејски искуства за сајбер заштита

0
Размена на искуства и практиките во областа на сајбер безбедноста од Јужна Кореја во Македонија има за цел дводневната работилницата за „Национална рамка и...

Работилница во Скопје „Како да преговарате со инвеститори?“ со Арон Браун...

0
CEED Hub Скопје ќе биде домаќин на работилница на тема „Како да преговарате со инвеститор?“ која ќе ја одржи Арон Браун, бизнис ангел и...