-1.4 C
Skopje
среда, јануари 22, 2020
Почетна Тагови работна средина

Таг: работна средина

Одморите се при крај, пазете се од синдромот на апатија после...

Сезоната на годишните одмори е речиси при крај, децата се враќаат во училишните клупи, а сите кои имале прилика да отпатуваат мора да ги...

Половина од работодавaчите во светот помалку вработуваат гојазни отколку слаби луѓе

Гојазноста е еден од најсериозните и најконтроверзни предизвици кога е јавното здравје во прашање. Тоа е криза за која најголем дел од луѓето имаат...

Топ пет најлуксузни и најоригинални канцеларии во светот

Компаниите денес, особено оние кои парите ги заработуваат преку Интернет, многу повеќе обрнуваат внимание на свотие вработени и на нивната околина затоа што на...

НАЈПОПУЛАРНИ