Почетна Тагови работни услови

Таг: работни услови

Нехумани услови за работа кај најбогатиот човек на планетата, тврдат вработените

0
Условите за работа во американскиот гигант Amazon се нехумани, а платите се мали, тврдат вработените. „Без разговор со колегите, ниту време за одење во...