Почетна Тагови радиотелескоп

Таг: радиотелескоп

Кина го пушти во употреба најголемиот телескоп во светот

0
Во заботата Кина официјално го пушти во употреба џиновскиот радиотелескоп кој треба да лови вонземски живот, а кој го тестираа последните четири години. Five-hundred-meter...