Почетна Тагови размислување

Таг: размислување

Правилото на 5 часа кое го следат Бил Гејтс, Џек Ма...

0
Замислете штотуку сте влегле дома по еден напорен ден на работа. Гладни сте и истоштени, само сакате да одморите на кратко. Земате нешто да...

Шест начини како да размислувате како милионер

0
Многу луѓе сонуваат да ја напуштат секојдневната работа, да станат сам свој шеф и да почнат да прават милиони како што сме навикнати да...