Почетна Тагови ракета-носач

Таг: ракета-носач

Кина ја лансираше првата ракета-носач изработена од приватна компанија

0
Кина успешно ја лансираше првата ракета-носач изработена од приватна компанија. Се работи за проект на пекингшката компанија One Space Technology Како што пренесува China Daily, ракетата...