12 C
Skopje
четврток, мај 28, 2020
Почетна Тагови рак на дојка

Таг: рак на дојка

Нов тест на крвта ќе детектира рак на дојка пет години...

Истражувачи тврдат дека тест на крвта ќе може да открие рак на дојка дури пет години пред да се појават првите клинички...

Преку 50.000 луѓе направија #ПаузаЗаПреглед – направи и ти!

Живееме во динамично време, но модерната технологија денес ги поврзува луѓето на многу едноставен начин, менувајќи ги во целост...

Палестински универзитет разви апликација за рана детекција на рак на дојка

Палестинскиот универзитет Ал-Кудс (AQU) објави дека дваjца негови истражувачи развиле апликација која на жените им помага да го откријат ракот на дојка така што...

НАЈПОПУЛАРНИ