4.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови растителни видови

Таг: растителни видови

Растенијата на Земјата исчезнуваат 350 пати побрзо отколку кога било во...

Земјата се соочува со досега невидено исчезнување на животинските и растителните видови, па еколозите оваа појава ја нарекуваат шесто масовно истребување. Во мај годинава...

НАЈПОПУЛАРНИ