Почетна Тагови регион

Таг: регион

Објавена листа на Top 100 највредни компании во регионот, која е...

0
Највредните компании во регионот доаѓаат од Хрватска и Романија, а најголем профит оствариле компании од Србија, јавува Al Jazeera Balkans Веќе втора година по ред,...

Alibaba ќе отвори регионален логистички центар во Бугарија?

0
Кинескиот гигант за е-трговија Alibaba е во преговори со Тракиската економска зона за отворање регионален центар, соопштиле од раководството на зоната, а веста ја објави...

Ова се десетте најпрометни аеродроми во регионот, скопскиот на петто место

0
Со рекордна бројка од над превезени над 25 милиони патници во 2017 година, авиобизнисот зема силен замав во поранешна Југославија. Дури девет аеродроми го...