-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови рели

Таг: рели

ŠKODA повторно ја одбрани WRC 2 титулата

На годишната прес конференција на ŠKODA Motorsport во Прага се прослави освојувањето на WRC 2 шампионатот за возачи, како и за совозачи трет пат...

НАЈПОПУЛАРНИ