8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови рециклирана пластика

Таг: рециклирана пластика

Холандија ја доби првата велосипедска патека во светот направена од рециклирана...

Во Холандија беше пуштена во употреба првата велосипедска патека во светот целосно направена од рециклирана пластика, што има за цел намалување на милионите тони...

Adidas направи дрес за Манчестер Јунајтед од рециклирана пластика

Adidas заедно со организацијата за заштита на океаните Parley Ocean Plastic, создаде дрес за Манчестер Јунајтед од рециклирана пластика која е собрана од океанот. Како...

Шпански стартап произведува наочари од рециклирана пластика од океаните

Фактот дека океаните сe повеќе се преполнуваат со отпадна пластика, го инспирало создавањето на шпанскиот стартап Sea2see кој го собира пластичниот отпад од водите и...

НАЈПОПУЛАРНИ