21 C
Skopje
вторник, септември 29, 2020
Почетна Тагови рециклиран памук

Таг: рециклиран памук

Компанијата Re:newcell ги направи првите парчиња облека во светот направени од...

Шведската компанија Re:newcell сака да ја смени модната индустрија и да ги сочува природните ресурси преку креирање облека направена од материјалот „циркулоза“...

НАЈПОПУЛАРНИ