14 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020
Почетна Тагови самоуправувачки автобуси

Таг: самоуправувачки автобуси

Истанбулска компанија го развива првиот самоуправувачки автомобил во Турција

Компанија АВЛ чие седиште е во Истанбул, има намера до 2020 година да почне со тестирања на својот прв автомобил без возач, објави весникот...

Стокхолм ги доби првите самоуправувачки електрични автобуси во градскиот превоз

Деновиве на улиците на Стокхолм се пуштени во функција првите самоуправувачки автобуси наменети за градски превоз. Проектот е дело на неколку технолошки компании како...

НАЈПОПУЛАРНИ