-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови Светски фонд за природа

Таг: Светски фонд за природа

Сите јадеме по една кредитна картичка пластика секоја недела

Микроскопски парчиња пластика се пронајдени на секакви локации - од најголеми длабочини на океанот до арктичкиот мраз. Но, таа микропластика исто така...

НАЈПОПУЛАРНИ