Почетна Тагови светско првенство

Таг: светско првенство

Катар отвори стадион само за гледачи кои се негативни на КОВИД-19

0
Во Катар вчера беше инаугуриран нов стадион изграден за Светското првенство во 2022 година со 20.000 гледачи, кои сите мора да бидат негативни на...

Работниците во Катар добија елеци за разладување

0
Неколку илјади работници на градилиште на стадион за Светското првенство во фудбал во Катар добија елеци за разладување за да им биде полесно на...

Употребата на Google Translate зголемена за 30% за време на Мундијалот

0
За да ги надминат јазичните бариери, милиони странски гости во Русија за време на Светското првенство во фудбал интензивно користеле Google Translate што резултирало...

Nike направи посебни патики за Светското првенство во фудбал

0
Како што беше најавено неделава, Off-White и Nike се здружија за заедно да го одбележат почетокот на Светското првенство во фудбал 2018 година со...

SEAT е спонзор на фудбалската репрезентација на Шпанија

0
SEAT станува официјален автомобилски бренд на националната фудбалска репрезентација на Шпанија и еден од главните спонзори за време на Светското првенство во Русија, кое...

FIFA и Electronic Arts го организираат првото светско првенство во е-фудбал

0
За сите љубители на компјутерски фудбал или е-фудбал, особено тие што играат FIFA 18, пристигна интересна вест од за партнерство на FIFA и американскиот...