4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови секвенцирање

Таг: секвенцирање

На Исланд досега се идентификувани 463 варијанти на корона вирусот

Исланд генетски ги секвенцираше сите потврдени случаи на зараза со корона вирусот во земјата од почетокот на пандемијата, што е клучно во...

НАЈПОПУЛАРНИ