Почетна Тагови сексуален напад

Таг: сексуален напад

Научници од МИТ направија сензор за заштита од сексуални напади

0
Научникот од МИТ, Маниша Мохан, создаде уред наречен Intrepid, кој може да ги спаси жените од сексуален напад. Уредот е во форма на тенка...