Почетна Тагови Силиконска долина

Таг: Силиконска долина

Најнов тренд во Силиконската долина – се користат мали дози ЛСД...

0
Постојат повеќе начини на кои луѓето се обидуваат да си ја зголемат концентрацијата и фокусот во денешниот брз свет, во кој сме опркужени со...

На Силиконската долина и се заканува егзодус на вработените

0
Компанијата Brunswick Group спроведе истражување меѓу вработените во технолошките компании од заливскиот дел на Сан Франциско, кој ја вклучува и Силиконската долина за иднината...

Фондот за иновации организира работилница „Thinking Big – Како до глобален...

0
Фонд за иновации и технолошки развој најави дека ќе организира работилница на тема „Thinking Big – Како до глобален стартап“ која ќе се одржи следната недела...

Психолог од Силиконската долина укажува кои се трите најважни вештини за...

0
Кога вработен од пониска позиција ќе добие унапредување во менаџер, едно од првите нешта што ќе го воочи е дека техничките вештини кои ги...

Дали новата Силиконска долина може да се роди во Европа?

0
Европа станува најдинамичното подрачје во светот кога е во прашање технолошкиот сектор и полека се создаваат предуслови токму во Европа да се роди новиот...

Ова е моментално најбараната професија во Силиконската долина!

0
Вештачката интелигенција е еден од најголемите трендови на технолошкиот пазар и голем број на IT компании инвестираат многу ресурси во оваа технологијата на иднината...

Првиот ментор на втората пред-акцелераторска програма на Сеавус Инкубатор е од...

0
Силиконската долина повторно во Скопје Како прв ментор на втората пред-акцелераторска програма наменета за ИТ стартапи, Сеавус Инкубатор го најавува  гостувањето на Адамс Елиот од...