Почетна Тагови сликовница

Таг: сликовница

Хрватки направија апликација за деца со проширена реалност и вештачка интелигенција

0
Мирела Чошиќ, Маја Суботиќ Шушак и Андреја Сметко како тим Tartle победија на хакатонот на Хрватски Телеком со идеја за интерактивна апликација со проширена реалност...