-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови смартфони

Таг: смартфони

Oppo стана најпродаван кинески бренд за телефони

Oppo по прв пат стана најпродаваниот кинески бренд за телефони, покажуваат најновите податоци, додека Huawei падна на второ место. Според податоците на...

Во 2020 година биле испорачани дури 1,3 милијарди нови смартфони

Светскиот пазар на паметни телефони во 2020 година со 1,3 милијарди испорачани смартфони паднал за 6% во однос на 2019 година, додека...

После Apple, уште еден гигант нема да дава полначи со телефоните

Кога Apple ја претстави новата серија iPhone 12 се дигна голема прашина околу тоа зошто во кутиите со телефоните нема полнач....

Децата и родителите кои користат смартфони поминуваат повеќе време заедно, но...

Децата денес поминуваат половина час повеќе со своето семејство во споредба со 2000 година, но најголем дел од тоа време го поминуваат на смартфон....

Една третина од телефоните на европскиот пазар се кинески, а Huawei...

Најновите податоци кои ги објави компанијата Canalys покажуваат дека кинеските смартфони заземаат се поголем дел од европскиот пазар. Минатата година на европскиот пазар беа...

НАЈПОПУЛАРНИ