Почетна Тагови соларен парк

Таг: соларен парк

Во Египет се гради најголемиот соларен парк во светот

0
Проектот Benban Solar Park, кој се очекува да има капацитет од 1,6 до 2 GW соларна енергија до средината на 2019 година, на Египет...