Почетна Тагови соларни автомобили

Таг: соларни автомобили

Во Австралија почна најголемата светска трка на соларни автомобили

0
Најголемата светска трка на соларни автомобили, World Solar Challenge, почна во Австралија, а производителите на соларни автомобили од повеќе од 30 земји од светот...