Почетна Тагови СОР23

Таг: СОР23

Речиси 200 земји ќе се соберат во Германија за да ги...

0
Конференцијата COP21 резултираше со креирањето на Парискиот климатски договор, а сега, две години подоцна, светските лидери ќе се сретнат во Бон, Германија, за да...