15.8 C
Skopje
вторник, октомври 4, 2022
Почетна Тагови социјално претпријатие

Таг: социјално претпријатие

„Виктори декорации“, социјално претпријатие кое дава поддршка на жени заболени од...

Во текот на 2017 година во рамките на проектот Smart Start кој е кофинансиран од Европската Унија и се спроведува во пет земји: Македонија,...

Македонскиот стартап Спин го репарира стариот мебел и создава уникатен ентериер

Марта Минаркова (Мојсова) работи дизајн на мебел и ентериер, а преку натпреварот „Филантропија на зелени идеи“, го лансирала својот бренд Спин - стартап кој има...

„Избор“ од Струмица, социјално претријатие кое преку рехабилитациона програма за зависници...

Во текот на 2017 година во рамките на проектот Smart Start кој е кофинансиран од Европската Унија и се спроведува во пет земји: Македонија,...

Избрани најдобрите бизнис идеи за социјално претпријатие

Националниот центар за развој на иновации и претприемничко учење (НЦРИПУ) организираше натпревар за најдобра идеја за социјално претпријатие, како дел од проектот СПИР –...

НАЈПОПУЛАРНИ