19.8 C
Skopje
четврток, октомври 5, 2023
Почетна Тагови Стив Џобс

Таг: Стив Џобс

Пет правила за дизајн кои ги научивме од Стив Џобс

Основачот на Apple беше главен кога стануваше збор на создавањето производи кои функционираат прекрасно, а изгледаат уште подобро. Тој го посвети најголемиот дел од...

#ИновативностЧита: Стив Џобс, биографија од Волтер Ајзаксон

Овој викенд, рубриката #ИновативностЧита ја посветивме на големиот Стив Џобс, односно на извонредната биографија посветена нему. Предлог книгата Стив Џобс од авторот Волтер Ајзаксон е...

Стив Џобс: Една особина ги разликува успешните луѓе од сонувачите

Стив Џобс имаше несекојдневни високи очекувања. Тој ги предизвикуваше луѓето да рабоат понапорно, подолго и да постигнат повеќе. Некогаш дури и повеќе токолку што...

Apple конечно го отвори кампусот Apple Park за јавноста

Големиот проект на Стив Џобс конечно е подготвен да се отвори за јавноста, но мроа да појдете до Купертино за да го видите. Се...

НАЈПОПУЛАРНИ