33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови сурово млеко

Таг: сурово млеко

Бимилк денес ја организира манифестацијата „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

Во чест на своите фармери-кооперанти, компанијата „Бимилк“ денеска ја организира традициоанлната церемонија „Ден на фармери рекордери на Бимилк“. На манифестацијата во винаријата „Чифлик“ во Битола...

НАЈПОПУЛАРНИ