Почетна Тагови Терминатор

Таг: Терминатор

Научници направија течен метал кој се растегнува и менува форма

0
Филмовите како „Терминатор“, во кој има ликови направени од метал и можат да ја менуваат формата, можеби ќе станат реалност со најновото откритие на...