12 C
Skopje
недела, септември 20, 2020
Почетна Тагови тестенини

Таг: тестенини

Мајстори за тестенини најдоа совршена замена за пластичните сламки

Италијанци најдоа совршен начин да ја зачуваат околината од загадување. Имено, деновиве целиот свет зборува за тоа како...

Србинка среде Италија подучува како се прават тестенини

Пред три години почнала од нула, со почетен капитал од 1.500 евра. Стартувала свој бизнис од нула и поради љубовта кон готвењето. Оваа пролет...

НАЈПОПУЛАРНИ