Почетна Тагови Тиквеш

Таг: Тиквеш

Инвестицијата на „М6 Аграр“ и „Тиквеш“ создава услови за производство на...

0
Премиерот Зоран Заев на покана на компанијата „М6 Аграр“ и Винарската визба „Тиквеш“ денеска присуствуваше на промоцијата на новата инвестиција на овие компании кои...

Винскиот туризам голем потенцијал за тиквешкиот регион

0
Винскиот туризам треба да биде носител на туристичката понуда во тиквешкиот регион преку преставување и промовирање на семејните винарии кои нудат специфични традиционални и...

Вкупно 24 медали за „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ на...

0
Винарската визба „Тиквеш“ уште еднаш ја потврди својата лидерска позиција како најтрофејна винарница во Југоисточна Европа. На трите најголеми и најпрестижни светски вински натпревари...

Ексклузивните вина на „Château de Gourdon“ со два златни и еден...

0
На најреномираниот натпревар за вина од долината на Рона во Франција, три вина произведени во винарницата „Château de Gourdon” освоија високи награди. Белото „Terrasse...

Двоен златен медал за новото премиум вино на „Tikveš Châteaux &...

0
Новото црвено премиум вино „Terrasse a L’Ombre 2018“, кое е дел од „Tikveš Châteaux & Domainеs“, освои двоен златен медал на првиот голем меѓународен...

Јубилеен 10. фестивал на младото вино во „Тиквеш“

0
Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година Кавадарци, 16.11.2019 – Винарската визба „Тиквеш“ го организира десетиот Фестивал на младо вино, на кој традиционално голем број...

Златен медал за црвеното вино „Vase de Pierre 2017“ на престижниот...

0
Врвното црвено вино „Vase de Pierre 2017“ се закити со златен медал на еден од најпрестижните вински натпревари „MUNUDIS VINI“, што се одржува во...

„Тиквеш“ ги претстави првите четири вина произведени на сопствениот посед во...

0
Винарската визба „Тиквеш“ ги донесе на македонскиот пазар првите четири вина произведени во француската винарница „Château de Gourdon“, која од ноември 2018-та година е...

Вкупно 22 награди за вината на „Тиквеш“ на натпревари во Британија,...

0
Дури 17 вина на „Тиквеш“ се наградени на годинешниот меѓународен вински натпревар – „International Wine Chalenge (IWC)”, кој по 36-ти пат се одржа во...

Ексклузивно претставување на Tikveš Chateaux & Domainеs на најголемиот саем за...

0
Винарската визба „Тиквеш“ вo најдобро светло се претстави на најголемиот светски саем за вино – „Провајн“ (ProWein 2019), кој по 25-ти пат годинава се...