19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови токен

Таг: токен

Фудбалскиот клуб Барселона издава сопствена криптовалута

Навивачите на фудбалскиот клуб Барселона ќе се запознаат со начинот на функционирање на криптовалутите, односно со блокчеин технологијата. Имено, клубот ќе издаа...

Оваа социјална мрежа им плаќа на корисниците за нивното време и...

Што би рекле кога би ви кажале дека постои социјална мрежа слична на Facebook која на своите корисници им плаќа за времето поминато на...

НАЈПОПУЛАРНИ