Почетна Тагови трка

Таг: трка

Деца од 30 скопски училишта ќе се тркаат со ролерки

0
ЈУ Детскиот културен центар „Карпош“ со поддршка од Град Скопје, годинава по осми пат ќе организира „Ролер трка 2019“, наречена „Возиме кон иднината“. Во...

Volkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes Peak

0
Легендарната трка Pikes Peak Hill Climb се одржува уште од далечната 1916 година, а Volkswagen се впиша во нејзината богата историја. Патеката која важи...

BMW ќе го прави најбрзиот дрон во светот

0
Лигата Drone Racing League (DRL) се здружи со BMW и заедно ќе го прават најбрзиот дрон во светот. Дроновите денес се сеприсутни, се користат...

Volkswagen прави електричен тркачки автомобил кој ќе постави нов светски рекорд

0
Volkswagen е во мисија да стане најголем производител на електрични возила во светот и сега работи на електричен автомобил кој ќе вози на трката...

Во Австралија почна најголемата светска трка на соларни автомобили

0
Најголемата светска трка на соларни автомобили, World Solar Challenge, почна во Австралија, а производителите на соларни автомобили од повеќе од 30 земји од светот...