4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови увоз

Таг: увоз

Компаниите бараат да се регулира увозот на употребувата техничка стока! Стануваме...

Во Македонија е потребно воведување европски стандарди во врска со зачувувањето на животната средина во Република Македонија, промена на законската регулатива поврзана со увозот...

Македонија лани произведе 705 илјади хектолитри пиво. Најмногу пиво извезуваме на...

 Македонија минатата година произведе 705 илјади хектолитри пиво, наведува Државниот завод за статистика. Од него најмногу пиво се извезе во Косово, додека, изнанадувачки, најмногу...

Македонија на 28. место во светот по извоз на вино, на...

Македонија е на 28. место во светот според извозот на вино, а на 173. според увозот, објави специјализираниот меѓународен сајт за статистика www.worldstopexports.com. Минатата година...

Албанија ќе забрани увоз на автомобили произведени пред 2009 година

Албанскиот министер за туризам и животна средина Бленди Клоси соопшти дека Албанија ќе забрани увоз на автомобили произведени пред 2009 година. Според него, овој чекор...

НАЈПОПУЛАРНИ