Почетна Тагови УВ светлина

Таг: УВ светлина

Филипински инженер направи соларен панел од отпад од овошје и зеленчук

0
Филипинскиот инженер и студент Карви Ехрен Маиге од Универзитетот Мапуа во Манила ја освои престижната награда James Dyson Award 2020 за одржливост со својата...

Со овој додаток за телефон можете да ги дезинфицирате рацете со...

0
Ова е Uvlen, додаток за телефон кој ви овозможува да ја искористите батериската ламба на вашиот телефон за да ги дезинфицирате рацете со помош...

Стапче за дезинфекција ја чисти секоја површина за неколку секунди

0
Verilux CleanWave Portable UV-C Mini Sanitizing Wand ви помага да не допирате никакви валкани површини со рацете преку дезинфекција и санитација на површините за...