Почетна Тагови Уганда

Таг: Уганда

Стартап од Уганда прави килими и вештачка коса од отпадоци од...

0
Уганда е најголемиот производител на банани во Супсахарска Африка, а ова овошје кое е многу подложно на болести сега ќе го користи еден локален...

Уганда сака да воведе данок за користење социјални медиуми

0
Престедателот на Уганда, Јовери Мусевени, изјави дека планира да воведе даноци на платформите за социјални медиуми затоа што луѓето ги користат главно за да...