12.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
Почетна Тагови УНЕСКО

Таг: УНЕСКО

Отворена е бесплатна школа за планетата Земја

Младинската и образовна иницијатива чија мисија е да шири идеи од наставниците и учениците ширум светот TED-Ed и UNEP во соработка со...

УНЕСКО препорачува Охрид да се стави на листата со загрозени светски...

Организацијата за образование, наука и култура при Обединетите нации (УНЕСКО) во последниот нацрт-извештај пред одржувањето на 43-тата сесија на Комитетот за културно наследство што...

Мартинките влегоа како нематеријално културно наследство во УНЕСКО

Мартинките станаа светско духовно културно наследство. Обичајот да се носат мартинки се впишани на репрезентативната листа на нематеријално културно наследство на човештвото под закрила...

НАЈПОПУЛАРНИ