-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови центар

Таг: центар

Њујорк непобедлив на позицијата светски финансиски центар

Њујорк ја задржа титулата водечки светски финансиски центар, зголемувајќи предност над второпласираниот Лондон благодарение на неизвесноста во врска со брегзит, со тоа...

Белград сака да го наплаќа влезот во центарот на градот

Градските челници на Белград одлучиле да го решат проблемот со сообраќајниот метеж во центарот на градот со наплата на влезот на автомобили. Како што...

Huawei отвора регионален центар за иновации во Белград

Членовите на Владата на Србија го усвоија заклучокот за усвојување на текстот на Договорот за економско-техничка соработка меѓу владата на Србија и владата на...

Во Хрватска се отвора фабрика за производство на 3Д печатачи

Поставувањето на соларни панели на покривот на Развојниот центар и технолошки парк Крижевци, како први соларни електрани во Хрватска чија изградба во кампања за...

Ќе се гради спортско – рекреативен центар „Езеро Треска“

Македонската влада ја усвои информацијата за основање на туристичка развојна зона „Матка“ и му даде препорака на Град Скопје во рок од 30 дена...

Во градинката за кучиња „АвАв Хепи Дог“ уживаат и кучињата и...

„АвАв Хепи Дог“ е уникатно место, кафуле, градинка за кучиња и шелтер за бездомни животни. Прво од ваков вид во земјава, АвАв е идеја...

Се отвора центар за иновации и развој на мали и средни...

Прв центар за иновации и развој на мали и средни претпријатија ќе биде претставен денеска во Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) како дел...

„Даути комерц“ отвори дистрибутивен центар во Црна Гора

Компанијата „Даути комерц" вчера отвори нов дистрибутивен центар во Подгорица, Црна Гора, инвестиција вредна вредна 3,5 милиони евра Со новата инвестиција, „Даути комерц" по 14...

Canabio, хрватскиот центар за лекување со медицински канабис, се отвора во...

Отворањето на Canabio, хрватскиот центарот за медицински велнес и енергетска терапија со масло од медицински канабис официјално е закажано за април годива, а ќе биде...

НАЈПОПУЛАРНИ