Почетна Тагови црвени крвни клетки

Таг: црвени крвни клетки

Научници создадоа вештачка крв која е подобра од вистинската

0
Колку и да се денешните технологии во медицината и хирургијата напредни, успешноста на многу операции зависи од трансфузијата на крв. Многу тимови научници ширум...