Почетна Тагови црковна кула

Таг: црковна кула

Премиерот на Франција најави интернационален натпревар за обнова на Нотр Дам

0
По огромниот пожар кој ја зафати средновековната француска катедрала Нотр Дам или Богородичната црква од Париз, францускиот премиер, Едуар Филип, откри дека градските власти...