Почетна Тагови Цукуба

Таг: Цукуба

Овој јапонски град воведе блокчеин гласање и соживот со роботи!

0
Овој јапонски град соработува со научници на создавањето на своите закони буквално за се - од законите за мобилност на роботите до блокчеин гласање....