Почетна Тагови чад

Таг: чад

Американци патентираа совршена мамка за заштита на авионите

0
Со температура од над 600 степени Целзиусови, млазните авиони и млазните борбени авиони светат како светилки во мрак со инфрацрвен спектар, поради што и...

Научниците предупредуваат – чадот од пожарите во Австралија ќе ја обиколи...

0
НАСА предвидува дека чадот кој настана во текот на катастрофалните пожари во Австралија ќе ја обиколи Земјата и на тој начин повторно ќе се...

Во Сингапур поставена првата кабина за пушење која чадот од цигарите...

0
Компанијата Southern Globe Corporation од Сингапур ја постави првата кабина за пушење во светот Smoking Cabin SG која е способна чадот од цигарите да...